1 Слово, яке надійшло до Єремії про ввесь народ юдейський, на четвертому році Йоакима, сина Йосії, царя юдейського, тобто на першому році Навуходоносора, царя вавилонського,

2 і яке пророк Єремія проголосив до всього народу юдейського і до всіх мешканців єрусалимських, сказавши: (Єрем. 25:2)

3 «З тринадцятого року юдейського царя Йосії, сина Амона, та й по цей день - ось уже 23 роки, надійшло до мене таке слово Господнє, і я, не вгаваючи, говорив його вам, ви ж не слухали. (Єрем. 25:3)

4 Посилав також Господь до вас раз-по-раз невтомно всіх слуг своїх, пророків, та ви не слухали й не докладали старань, щоб слухати. (Єрем. 25:4)

5 Вам казано: Відверніться лишень кожний від своєї лихої дороги й лихих своїх учинків, і житимете на землі, що Господь дав вам і батькам вашим від віків та до віків. (Єрем. 25:5)

6 Не гонітеся за іншими богами, щоб їм служити й поклонятись їм, і не гнівіть мене ділами рук ваших, то й не нашлю на вас ніякого лиха. (Єрем. 25:6)

7 Ви ж не слухали мене, - слово Господнє, -приводили мене до гніву ділами рук ваших, собі на лихо. (Єрем. 25:7)

8 Тим то так говорить Господь сил: За те, що ви не слухали моїх слів, (Єрем. 25:8)

9 пошлю й зберу всі племена північні, - слово Господнє, - навколо Навуходоносора, царя вавилонського, мого раба, і приведу їх на цю землю й на її мешканців та на всі сусідні народи, і вигублю їх дощенту, а й зроблю їх страхом, сміховищем та вічною наругою. (Єрем. 25:9)

10 Я знищу в них голос радощів і голос веселощів, спів молодого та спів молодої. Втихнуть жорна, погасне на каганцях світло. (Єрем. 25:10)

11 Уся ця земля стане пустинею й руїною, і служитимуть ці народи вавилонському цареві 70 років. (Єрем. 25:11)

12 А як упливе 70 років, я покараю вавилонського царя і той народ, - слово Господнє, - за їх несправедливість, а й Халдейську землю, ще й зроблю її вічною пустинею. (Єрем. 25:12)

13 Я наведу на цю землю усе те, що проти неї проголосив був, усе написане у цій книзі, що пророкував Єремія про всі народи. (Єрем. 25:13)

14 Але й їх поневолять могутні народи й великі царі, і я відплачу їм за їхніми вчинками й за ділами рук їхніх.» (Єрем. 25:14)

15 Так бо сказав мені Господь, Бог Ізраїля: «Візьми цей келех з вином гніву з моєї руки й напій з нього всі народи, до яких я тебе посилаю. (Єрем. 25:15)

16 Нехай п'ють і заточуються, і туманіють перед мечем, що я зішлю на них.» (Єрем. 25:16)

17 І взяв я келех з руки Господньої й напоїв всі народи, до яких послав мене Господь: (Єрем. 25:17)

18 Єрусалим і міста юдейські, царів їхніх і князів їхніх, щоб з них зробити пустку, сміховисько й прокляття, як воно тепер уже сталось; (Єрем. 25:18)

19 фараона, єгипетського царя, з його слугами, з його князями й усім його народом; (Єрем. 25:19)

20 і ввесь мішаний народ, і всіх царів Уц-землі, і всіх царів Філістимлянської землі, і Аскалон, і Газу, і Екрон, і останки Ашдоду; (Єрем. 25:20)

21 Едома й Моава, і потомство Аммона; (Єрем. 25:21)

22 і всіх царів тирських, і всіх царів сидонських, і царів над островами по тім боці моря; (Єрем. 25:22)

23 Дедана й Тему, і Буза, і всіх, що голять собі скроні; (Єрем. 25:23)

24 і всіх царів арабських, і всіх царів мішаних народів, що живуть у пустині; (Єрем. 25:24)

25 і всіх царів зімрійських, і всіх царів еламських, і всіх царів мідянських; (Єрем. 25:25)

26 і всіх царів північних чи близьких, чи далеких один від одного, - і всі царства, що на землі. А цар шешахський вип'є після них. (Єрем. 25:26)

27 Ти скажеш їм: «Так говорить Господь сил, Бог Ізраїля: Пийте й упивайтесь, щоб аж нудило вас, та падайте, щоб більше вже не встати від меча, який я зішлю на вас. (Єрем. 25:27)

28 Коли ж відмовлятимуться брати келех із твоїх рук, щоб випити, то скажи їм: Так говорить Господь сил: Мусите пити! (Єрем. 25:28)

29 Ось бо я починаю насилати лихо на це місто, що носить моє ім'я, а ви б то зостались не покарані? Ні, кара не мине й вас, бо я сам прикличу меч на всіх мешканців землі, - слово Господа сил! (Єрем. 25:29)

30 Ти ж проречеш їм усі ці слова і скажеш їм: Господь гримить з висоти, з святого житла свого дає свій голос. Він рикає страхітливо проти своєї пастви, він вигукує, мов ті, що грона топчуть, - до всіх живучих на землі. (Єрем. 25:30)

31 Луна до кінців землі несеться, бо Господь над народами розправу вчиняє й творить суд над усяким тілом, і під меч віддає безбожних» - слово Господнє. (Єрем. 25:31)

32 Так говорить Господь сил: «Лихо розійдеться від народу до народу, і здійметься велика буря з найдальших околиць землі. (Єрем. 25:32)

33 Побитих від Господа буде того часу від краю землі й до краю; не плакатимуть за ними, не підбиратимуть їх, ані ховатимуть, - погноєм будуть вони лежати на обличчі землі.» (Єрем. 25:33)

34 Гукайте, пастирі, кричіте, качайтесь у поросі, проводирі отари, бо ваші дні виповнилися для вистинання, поляжете бо, як барани добірні. (Єрем. 25:34)

35 І пастирям прибіжища не буде, ані рятунку проводирям отари. (Єрем. 25:35)

36 Ось голос пастирів лине, жалібний плач проводирів отари, бо Господь спустошив їхнє пасовисько. (Єрем. 25:36)

37 Зруйновано затишні луки палким гнівом Господнім. (Єрем. 25:37)

38 Лев покидає барліг свій, і земля обертається на пустиню від згубного меча й від Господнього гніву палкого. (Єрем. 25:38)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.