Вихід 23

1 «Не пускатимеш пустої чутки; не захищатимеш беззаконника, стаючи фальшивим свідком.

2 Не ходитимеш за більшістю для лихої цілі, і не свідкуватимеш на судовій розправі, приєднуючись до більшости та нагинаючи правду. (Вихі. 23:2)

3 І для вбогого не будеш сторонничим на розправах. (Вихі. 23:3)

4 Коли натрапиш на вола ворога твого чи осла його, що заблукав, мусиш завести його до нього. (Вихі. 23:4)

5 Коли побачиш осла ненависника твого, що лежить під тягарем, гляди, не покидай його, а поможи йому піднести його. (Вихі. 23:5)

6 Не нагинатимеш права вбогому твоєму, коли він позиватиметься. (Вихі. 23:6)

7 Уникай фальшивого слова; не вбивай ані безвинного, ані правого, бо я не оправдаю винуватого. (Вихі. 23:7)

8 Дарунків не братимеш; дарунок бо засліплює видючих і викривляє справи справедливих. (Вихі. 23:8)

9 Чужинця не гнобитимеш; ви самі знаєте, як на душі в чужинця; бо ви були чужинцями в Єгипетській землі. (Вихі. 23:9)

10 Шість років засіватимеш твою землю і збиратимеш урожай. (Вихі. 23:10)

11 А на сьоме літо залиши її перелогом і дай одпочити, щоб їли вбогі з твого народу; а що вони зоставлять нехай поїдає звірина, що в полі. Так само чинитимеш і з виноградником твоїм і з оливками твоїми. (Вихі. 23:11)

12 Шість днів робитимеш твоє діло, сьомого ж дня відпочинеш, щоб перепочив і віл твій, і осел твій, і щоб віддихалися на волі син рабині твоєї і чужинець. (Вихі. 23:12)

13 На все, що я сказав вам, уважайте; других богів і ім'ям не згадуйте; щоб не було й чути того з ваших уст. (Вихі. 23:13)

14 Тричі на рік святкуватимете празники на мою честь. (Вихі. 23:14)

15 Ти пильнуватимеш свята опрісноків. Сім днів їстимеш опрісноки, як я заповідав тобі, у призначений час, у місяці Авів; бо тоді ти вийшов з Єгипту. Ніхто нехай не показується передо мною з порожніми руками. (Вихі. 23:15)

16 Ти пильнуватимеш також свята жнив, перших плодів праці твоєї, того, що ти сієш у полі; і свята збору, під кінець року, коли збиратимеш з поля працю твою. (Вихі. 23:16)

17 Тричі на рік мусить показатися вся чоловіча стать перед Господом Богом. (Вихі. 23:17)

18 Не приноситимеш крови жертви моєї разом із квашеним хлібом; і не зоставатиметься жир жертви під час мого свята до ранку. (Вихі. 23:18)

19 Щонайкраще з первоплоду землі твоєї приноситимеш у дім Господа, Бога твого. Не варитимеш козеняти в молоці матері його. (Вихі. 23:19)

20 Ось я посилаю ангела мого перед тобою, щоб стеріг тебе в дорозі і привів тебе до того місця, що я приготував. (Вихі. 23:20)

21 Шануй його і голосу його слухай; не бунтуйся проти нього, бо він не стерпить ваших переступів; бо в ньому моє ім'я. (Вихі. 23:21)

22 Як слухатимешся його голосу й робитимеш усе, що я велю, я ворогуватиму з ворогами твоїми й гнобитиму гнобителів твоїх. (Вихі. 23:22)

23 Бо мій ангел ітиме перед тобою й приведе тебе до Аморія і Хеттита, Перізія, Ханаанія, Хіввія і Євусія, і я винищу їх. (Вихі. 23:23)

24 Не падатимеш ниць перед їхніми богами і не служитимеш їм, і не ходитимеш робом їхнім, ні! До нащаду руйнуватимеш їх і розбиватимеш стовпи їх. (Вихі. 23:24)

25 Ви служитимете Господеві, Богу вашому, і він благословитиме хліб твій і воду твою. Я віддалю недугу з-поміж тебе. (Вихі. 23:25)

26 Не будуть траплятися в землі твоїй викидні й не буде безплідних; число днів твоїх я зроблю повним. (Вихі. 23:26)

27 Острах мій пошлю поперед тебе, збентежу всі народи, куди прийдеш, і пожену всіх ворогів твоїх перед тобою навтеки. (Вихі. 23:27)

28 Я пошлю шершнів поперед тебе, і повиганяють вони хіввіїв, ханаанян і хеттитів перед тобою. (Вихі. 23:28)

29 Не за один рік повиганяю я їх з-перед тебе, щоб не опустіла земля та й не намножилось дикого звіря понад твої сили. (Вихі. 23:29)

30 Поволі виганятиму їх з-перед тебе, докіль не розростешся, щоб заволодіти краєм. (Вихі. 23:30)

31 Я поставлю границі твої від Червоного моря до філістимлянського моря, і від пустині до Ефрату; я бо віддам у руки ваші мешканців краю, і ти їх проженеш з-перед тебе. (Вихі. 23:31)

32 Не заключатимеш договорів з ними й з їхніми богами. (Вихі. 23:32)

33 Не сміють вони жити в землі твоїй, щоб не довели тебе до гріха проти мене; бо ти служив би їхнім богам, і це стало б погибіллю для тебе.» (Вихі. 23:33)

Вихід 24

1 І сказав Мойсеєві: «Піднімись до Господа, ти і Арон, Надав і Авігу та сімдесят старійшин Ізраїля, і поклоніться оддалеки.

2 Лише Мойсей один нехай приступить до Господа; інші нехай не приступають, і народ хай не сходить на гору за ним.» (Вихі. 24:2)

3 Повернувся Мойсей і переповів народові всі слова Господа і всі рішення. Увесь же народ відповів в один голос словами: «Усе те, що нам сказав Господь - виконаємо.» (Вихі. 24:3)

4 І написав Мойсей усі слова Господні, і, вставши рано-вранці, спорудив жертовник під горою і дванадцять стовпів, за дванадцятьма колінами Ізраїля. (Вихі. 24:4)

5 І послав юних синів Ізраїля, щоб учинили всепалення й пожертвували Господеві телят як мирні жертви. (Вихі. 24:5)

6 Взяв Мойсей половину крови й налив її в миски, а половину вихлюпав на жертовник. (Вихі. 24:6)

7 Потім узяв книгу завіту й прочитав на слух людям, що сказали: «Усе, що сказав Господь, зробимо й слухатимемося.» (Вихі. 24:7)

8 Взяв тоді Мойсей кров та й покропив на людей, і сказав: «Це кров союзу, що уклав Господь із вами, згідно з усіма цими словами.» (Вихі. 24:8)

9 І зійшли вгору Мойсей та Арон, Надав та Авігу й сімдесят старійшин Ізраїля. (Вихі. 24:9)

10 І побачили вони Бога Ізраїля; під ногами в нього наче плита з сафіру й така чиста, мов саме небо. (Вихі. 24:10)

11 Та він не поклав руки своєї на цих вибранців із синів Ізраїля; вони побачили Бога, проте їли й пили. (Вихі. 24:11)

12 Господь сказав Мойсеєві: «Вийди до мене на гору і перебувай там; я дам тобі кам'яні таблиці з законом і заповідями, що написав я на науку їм.» (Вихі. 24:12)

13 Устав Мойсей з Ісусом, своїм слугою, і вийшов на Божу гору. (Вихі. 24:13)

14 А старійшинам сказав: «Ждіть на нас тут, покіль ми не повернемося до вас; ось Арон і Хур з вами. Кому чого треба, нехай до них звертається.» (Вихі. 24:14)

15 Вийшов Мойсей на гору, і хмара вкрила гору. (Вихі. 24:15)

16 Слава Господня зійшла на Синай-гору, і хмара вкривала її шість днів. Сьомого дня кликнув він до Мойсея з-посеред хмари. (Вихі. 24:16)

17 Поява ж слави Господньої була в очах синів Ізраїля мов пожираюче полум'я на верху гори. (Вихі. 24:17)

18 Ввійшов Мойсей у хмару і вийшов на гору. І перебув Мойсей на горі сорок днів і сорок ночей. (Вихі. 24:18)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.