1 І вп'явся очима Павло на той синедріон і промовив: Мужі-браття, я аж по сьогоднішній день жив для Бога всім добрим сумлінням!

2 Але первосвященик Ананій звелів тим, що стояли при ньому, щоб били його по устах. (Дії. 23:2)

3 Тоді промовив до нього Павло: Тебе битиме Бог, ти стіно побілена... Ти ж сидиш, щоб судити мене за Законом, наказуєш бити мене проти Закону? (Дії. 23:3)

4 А присутні сказали: То ти Божому первосвященикові лихословиш? (Дії. 23:4)

5 І промовив Павло: Не знав я, брати, що то первосвященик. Бо написано: На начальника люду твого не лихослов. (Дії. 23:5)

6 І Павло, спостерігши, що частина одна саддукеї, а друга фарисеї, покликнув у синедріоні: Мужі-браття, я фарисей, і син фарисея. За надію на воскресення мертвих мене судять! (Дії. 23:6)

7 Якже він це промовив, колотнеча постала поміж саддукеями та фарисеями, і розділилась юрба. (Дії. 23:7)

8 Саддукеї бо твердять, що немає воскресення, ані Ангола, ані духа, фарисеї ж оце визнають. (Дії. 23:8)

9 І галас великий зчинився. А деякі книжники, із фарисейської групи, уставши, почали сперечатися, кажучи: У чоловікові цьому ми жадного лиха не знаходимо! А коли промовляв Дух до нього, чи Ангол, не противмося Богові. (Дії. 23:9)

10 А коли колотнеча велика зчинилась, то тисяцький, боячись, щоб Павла не роздерли, звелів воякам увійти та забрати його з-поміж них, і відвести в фортецю. (Дії. 23:10)

11 А наступної ночі став Господь перед ним і промовив: Будь бадьорий! Бо як в Єрусалимі про Мене ти свідчив, так треба тобі свідкувати й у Римі! (Дії. 23:11)

12 А коли настав день, то дехто з юдеїв зібрались, та клятву склали, говорячи, що ні їсти, ні пити не будуть, аж доки Павла не заб'ють! (Дії. 23:12)

13 А тих, що закляття таке поклали, було більш сорока. (Дії. 23:13)

14 І вони приступили до первосвящеників та старших і сказали: Ми клятву склали нічого не їсти, аж поки заб'ємо Павла! (Дії. 23:14)

15 Отож разом із синедріоном передайте тисяцькому, щоб до вас він привів його, ніби хочете ви докладніш розізнати про нього. А ми, перше ніж він наблизиться, готові забити його... (Дії. 23:15)

16 Як зачув же сестрінець Павлів про цю змову, то прибув, і ввійшов у фортецю, і Павла завідомив. (Дії. 23:16)

17 Павло ж зараз покликав одного з сотників, та й сказав: Цього юнака запровадь до тисяцького, бо він має йому щось сказати. (Дії. 23:17)

18 Той же взяв його, та й запровадив до тисяцького та сказав: Павло в'язень покликав мене, і просив запровадити до тебе цього юнака, що має тобі щось сказати. (Дії. 23:18)

19 І взяв тисяцький того за руку, і набік відвів і спитав: Що ти маєш звістити мені? (Дії. 23:19)

20 А той розповів: Змову склали юдеї, просити тебе, щоб ти взавтра до синедріону Павла припровадив, ніби хочуть вони докладніш розпізнати про нього. (Дії. 23:20)

21 Отож, не послухайся їх, бо чигає на нього їх більш сорока чоловіка, що клятву склали ні їсти, ні пити, аж доки його не заб'ють... І тепер он готові вони, і чекають твого приречення. (Дії. 23:21)

22 Тоді тисяцький відпустив юнака, наказавши йому не розповідати ані одному, що мені ти це виявив. (Дії. 23:22)

23 І він закликав котрихсь двох із сотників, і наказа: Пришикуйте на третю годину вночі дві сотні вояків, щоб іти до Кесарії, і кіннотчиків сімдесят, та дві сотні стрільців. (Дії. 23:23)

24 Приготуйте також в'ючаків і Павла посадіть, і здоровим його проведіть до намісника Фелікса. (Дії. 23:24)

25 І листа написав він такого ось змісту: (Дії. 23:25)

26 Клавдій Лісій намісникові вседостойному Феліксові поздоровлення! (Дії. 23:26)

27 Цього мужа, що його юдеї схопили були та хотіли забити, урятувава я, із вояками прийшовши, довідавшися, що він римлянин. (Дії. 23:27)

28 І хотів я довідатися про причину, що за неї його оскаржали, та й привів був його до їхнього синедріону. (Дії. 23:28)

29 Я знайшов, що його винуватять у спірних речах їхнього Закону, і що провини не має він жадної, вартої смерти або ланцюгів. (Дії. 23:29)

30 Як донесли ж мені про ту змову, що юдеї вчинили на мужа цього, я зараз до тебе його відіслав, наказавши також позивальникам, щоб перед тобою сказали, що мають на нього. Будь здоровий! (Дії. 23:30)

31 Отож вояки, як наказано їм, забрали Павла, і вночі попровадили в Антипатриду. (Дії. 23:31)

32 А другого дня, полишивши кіннотчиків, щоб ішли з ним, у фортецю вони повернулись. (Дії. 23:32)

33 А ті прибули в Кесарію, і, листа передавши намісникові, поставили також Павла перед ним. (Дії. 23:33)

34 Намісник листа прочитав і спитав, із якого він краю. А довідавшись, що з Кілікії, промовив: (Дії. 23:34)

35 Я тебе переслухаю, як прийдуть і твої позивальники. І звелів стерегти його в Іродовому преторії. (Дії. 23:35)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.