1 Було ж віку Сари сто двадцять сім років.

2 І вмерла Сара в Кіріят-Арбі, себто в Хевроні, в Ханаан-краю. Тож Авраам увійшов справляти жалобу по Сарі та плакати по ній. (Бутт. 23:2)

3 Потім Авраам устав від мертвої своєї і промовив до синів Хета, кажучи: (Бутт. 23:3)

4 `Чужинець я і приходень у вас. Дайте мені серед вас посілість на гріб, щоб я міг поховати з очей моїх мою мертву.` (Бутт. 23:4)

5 Сини ж Хета відповіли Авраамові, кажучи йому: (Бутт. 23:5)

6 `Послухай нас, добродію! Ти могутній князь серед нас. У найліпшім з наших гробів поховай твою мертву. Ніхто з нас не відмовить тобі свого гробу, щоб ти міг поховати свою небіжку.` (Бутт. 23:6)

7 Підвівся Авраам і, вклонившись людям цього краю, синам Хета, (Бутт. 23:7)

8 сказав до них таке: `Якщо така ваша воля, щоб я поховав з-посеред себе мого мерця, то послухайте мене й упросіть за мене в Ефрона, Цохарового сина, (Бутт. 23:8)

9 щоб він відступив мені печеру Махпелу, що належить йому, а яка є на краю його поля. За повну ціну нехай він мені відступить її серед вас у власність на гріб.` (Бутт. 23:9)

10 Ефрон же сидів серед синів Хета. Тож відповів Ефрон хеттит Авраамові так, що сини Хета чули; всі ті, що входили через ворота його міста: (Бутт. 23:10)

11 `Ні, добродію! Послухай (радше) мене. Я даю тобі це поле ще й печеру, що на ньому, теж даю тобі. На очах синів мого народу даю її тобі. Поховай твого мерця.` (Бутт. 23:11)

12 Тут Авраам вклонився перед людьми того краю, (Бутт. 23:12)

13 і промовив до Ефрона так, що чули люди цього краю, кажучи: `Та коли б ти послухав радше мене! Я дам тобі гроші за це поле, візьми їх від мене й нехай я поховаю там свого мерця.` (Бутт. 23:13)

14 Ефрон же відповів Авраамові кажучи: (Бутт. 23:14)

15 `Добродію, послухай мене! Землі (тут) на чотириста шеклів срібла; та що воно між мною і тобою? Поховай мерця твого!` (Бутт. 23:15)

16 Послухав Авраам Ефрона й відважив він Ефронові срібло, як проговорився він в присутності синів Хета - чотириста шеклів срібла, - що було в обігу в купців. (Бутт. 23:16)

17 Отак поле Ефрона, що в Махігелі, проти Мамре, поле з печерою на ньому й зо всіма деревами, які на полі та на всіх межах навкруги, (Бутт. 23:17)

18 перейшло у власність Авраама на очах синів Хета; всіх, що входили через ворота його міста. (Бутт. 23:18)

19 Після того ж Авраам поховав Сару, свою жінку, в печері на полі Махпела, проти Мамре, тобто Хеврону, в Ханаан-краю. (Бутт. 23:19)

20 Так ото дісталось Авраамові від синів Хета у власність на гробницю поле з печерою, що на ньому. (Бутт. 23:20)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.