Левит 19

1 Господь сказав Мойсеєві:

2 «Промов до всієї громади синів Ізраїля і скажи їм: Святими ви мусите бути, бо я - святий, Господь, Бог ваш. (Леви. 19:2)

3 Кожен шануватиме свого батька й матір свою, і субот моїх пильнуватимете; я - Господь, Бог ваш. (Леви. 19:3)

4 Не звертайтесь до ідолів, і литих божків собі не робіть; я - Господь, Бог ваш. (Леви. 19:4)

5 Як приноситимете Господеві мирну жертву, приносьте її так, щоб осягнути його ласку. (Леви. 19:5)

6 Вам можна буде її їсти того самого дня, коли принесете її, і другого дня; а що зостанеться на третій день, треба спалити на вогні. (Леви. 19:6)

7 Коли ж би хто усе таки їв її на третій день, то тому що вона зіпсувалась, не була б (бого) вгодною. (Леви. 19:7)

8 Якби хтось її їв, узяв би на себе провину, бо збезчестив би річ, посвячену Господеві, - він викорінився б з-поміж людей своїх. (Леви. 19:8)

9 Коли справлятимете жнива на вашій землі, то не дожинатимеш аж до країв поля і не збиратимеш колосся, що попадало. (Леви. 19:9)

10 Так само з виноградинка твого не збиратимеш грон до останнього, і грона, що попадали, не підбиратимеш; для вбогого й приходня покинеш їх. Я -Господь, Бог ваш. (Леви. 19:10)

11 Не крадіть, не брешіть, не ошукуйте один одного. (Леви. 19:11)

12 Не присягайте іменем моїм ложно; бо так зневажиш ім'я Бога твого: я - Господь. (Леви. 19:12)

13 Не визискуй ближнього твого й не грабуй. Не затримуй у себе наймитової платні до ранку. (Леви. 19:13)

14 Не проклинай глухого, а перед сліпим не клади нічого, об що він міг би спіткнутись; бійся Бога: я - Господь. (Леви. 19:14)

15 Не чинитимете несправедливости на суді; не потуратимете вбогому, але й не зважатимете на багатого: по правді судитимеш твого ближнього. (Леви. 19:15)

16 Не ходитимеш обмовляти поміж земляків твоїх і не будеш байдужим, як буде в небезпеці твій сусід: я - Господь. (Леви. 19:16)

17 Не будеш ненавидіти брата твого в твоїм серці; докориш щиро ближньому твоєму, щоб не взяти на себе його гріха. (Леви. 19:17)

18 Не будеш мститися і не будеш злопам'ятним супроти твоїх земляків. Любитимеш ближнього твого, як самого себе: я - Господь. (Леви. 19:18)

19 Установ моїх пильнуйте: не спаровуватимеш твоєї скотини з двох порід: не засіватимеш твоєї ниви мішаним насінням, і не вдягатимешся в одежу з двоякої тканини. (Леви. 19:19)

20 Коли якийсь чоловік зійдеться з жінкою, а вона повірена рабиня іншого, але не відкуплена, ані не випущена на волю, нехай буде покараний, та не на смерть, бо вона не вільна. (Леви. 19:20)

21 Він мусить принести Господеві до входу в намет зборів як жертву за провину барана, (Леви. 19:21)

22 а священик бараном за провину відправить покуту перед Господом за нього, за гріх, що допустився, і проститься йому гріх, що ним згрішив. (Леви. 19:22)

23 Як увійдете в країну й понасаджуєте всілякого овочевого дерева, то вважатимете їхні овочі нечистими; три роки будуть вони для вас нечисті, не можна їх їсти. (Леви. 19:23)

24 А на четвертий рік усе, що на них вродиться, буде святе, на хвалу Господеві. (Леви. 19:24)

25 Аж п'ятого року можете їсти плоди з них, і тим робом матимете більший врожай; я - Господь Бог ваш. (Леви. 19:25)

26 Не їстимете м'яса з кров'ю; не будете ворожити, ані чаклувати. (Леви. 19:26)

27 Не підстригатимете кругом на голові волосся, і не обтинатимете країв вашої бороди. (Леви. 19:27)

28 Не робитимете заради мерця нарізок на вашому тілі, ані не знакуватимете себе; я - Господь. (Леви. 19:28)

29 Не збезчещуй дочки твоєї, віддаючи її розпусті; щоб і країна не розпустувала та не сповнилася соромними ділами. (Леви. 19:29)

30 Субот моїх пильнуйте, і перед святинею моєю благоговійте: я - Господь. (Леви. 19:30)

31 Не вдавайтесь до заклиначів мертвих та до знахурів по пораду не ходіть, щоб не осквернитись вам ними; я - Господь, Бог ваш. (Леви. 19:31)

32 Перед сивим волосом мусиш підвестись і особу старого шанувати; і боятимешся Бога твого: я - Гоподь. (Леви. 19:32)

33 Коли якийсь приходень перебуває в вашім краю з вами, не гнобіть його. (Леви. 19:33)

34 Приходень, що перебуває між вами, буде для вас як земляк посеред вас; любитимеш його, як себе самого, приходнями бо ви були в землі Єгипетській. Я - Господь, Бог ваш. (Леви. 19:34)

35 Не кривдитимете на суді, в мірі, в вазі, в мірках. (Леви. 19:35)

36 Вага вірна, тягарці вірні, ефа вірна й гін вірний буде в вас: я - Господь, Бог ваш, що вивів вас із землі Єгипетської. (Леви. 19:36)

37 Тож пильнуватимете всіх моїх установ і всіх моїх присудів, і виконуватимете їх: я - Господь.» (Леви. 19:37)

Левит 20

1 Господь сказав Мойсеєві:

2 «Ти до синів Ізраїля промовиш: Хто з синів Ізраїля чи приходнів, що перебувають в Ізраїлі, дасть когось із свого потомства Молохові, покарати його смертю; його земляки нехай поб'ють його камінням. (Леви. 20:2)

3 Я звернусь проти такого чоловіка й викоріню його з-поміж людей його; бо він із дітей своїх оддав Молохові, осквернивши мою святиню та збезчестивши моє ім'я. (Леви. 20:3)

4 А коли земляки заплющать очі на того чоловіка, як віддаватиме когось із дітей своїх Молохові, і не схочуть його вбити, (Леви. 20:4)

5 я зверну моє лице проти нього й проти роду його й з-поміж його люду викоріню його та всіх, що розпустували слідом за ним, щоб розпустувати за Молохом. (Леви. 20:5)

6 Хто звернеться до заклиначів мерців і знахурів, щоб слідом за ними блудувати, я звернуся проти нього й викоріню його з-поміж його люду. (Леви. 20:6)

7 Ви ж освячуйте себе і будете святими, бо я - Господь, Бог ваш. (Леви. 20:7)

8 Ви пильнуватимете установ моїх і виконуватимете їх; я - Господь, що освячую вас. (Леви. 20:8)

9 Хто проклинає свого батька чи свою матір, того мусять покарати смертю; він кляв свого батька й свою матір, тож кров його нехай упаде на нього. (Леви. 20:9)

10 Хто чужоложить із жінкою ближнього свого, на смерть мусять бути скарані і перелюбець і перелюбка. (Леви. 20:10)

11 Той, хто сходитиметься з батьковою жінкою, наготу свого батька відкрив він; обоє мусять бути покарані смертю; кров їхня на них. (Леви. 20:11)

12 Хто зійшовся б із невісткою своєю, смертю мусять покарати їх обоє; кровозмішання вчинили; кров їхня на них. (Леви. 20:12)

13 Коли чоловік зійдеться з чоловіком так, як із жінкою, обидва вчинили гидоту; смертю мусять їх покарати; кров їхня на них. (Леви. 20:13)

14 Хто бере собі за жінку дочку й матір її - це ганьба; вогнем нехай спалять його й їх, щоб не було такої ганьби серед вас. (Леви. 20:14)

15 Чоловік, що спарується зо скотиною, мусить бути скараний на смерть; а скотину треба вбити. (Леви. 20:15)

16 Коли жінка наблизиться до якоїсь скотини, щоб злучитися з нею, мусиш убити жінку й скотину; вони мусять згинути; кров їхня нехай упаде на них. (Леви. 20:16)

17 Коли чоловік візьме свою сестру, дочку батька свого або дочку матері своєї, та й побачить наготу її, а вона побачить наготу його, мерзота це; їх обох треба викорінити перед очима людей свого народу; наготу своєї сестри відкрив, мусить понести кару за гріх свій. (Леви. 20:17)

18 Коли чоловік зійдеться з жінкою в час її спливу і, оголивши наготу її, відкриє її течиво, і вона відкриє свою кровотечу, обох їх викорінити з-поміж людей їхніх. (Леви. 20:18)

19 Наготи сестри матері твоєї й сестри батька твого не відкриватимеш; бо це - обнажувати свою родичку; вони понесуть кару за гріх їхній. (Леви. 20:19)

20 Коли хтось зійдеться з тіткою своєю, наготу дядька свого відкрив він; понесуть кару за гріх свій, бездітними помруть. (Леви. 20:20)

21 Коли хтось візьме жінку брата свого - це огида; наготу брата свого відкрив, бездітними будуть. (Леви. 20:21)

22 Пильнуйте всіх моїх установ й усіх моїх присудів, і виконуйте їх, і не виблює вас земля, куди веду вас жити. (Леви. 20:22)

23 Не наслідуйте звичаїв народів, що їх прожену з-перед вас, бо тому що вони чинили все те, то вони й стали мені гидкими. (Леви. 20:23)

24 Вам же кажу я: ви заволодієте їхньою землею; я вам даю її в посілість, землю, що тече молоком і медом; я, Господь, Бог ваш, що відрізнив вас від інших народів. (Леви. 20:24)

25 Ви мусите відрізняти тварину чисту від нечистої, птаство чисте від нечистого, і не сквернити себе твариною, чи птицею, нічим, що повзає по землі, і що я вказав вам як нечисте. (Леви. 20:25)

26 Тож будете мені святими, бо святий я, Господь, що відрізнив вас від народів, щоб ви були моїми. (Леви. 20:26)

27 Чоловік або жінка, що будуть викликати мертвих або відьмувати, мусять бути скарані на смерть; камінням нехай поб'ють їх; кров їхня упаде на них.» (Леви. 20:27)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.