1 Як Аврамові було дев'ятдесят дев'ять років, з'явився Аврамові Господь і сказав йому: `Я - Бог всемогутній. Ходи зо мною і будь бездоганний.

2 Я зроблю союз мій між мною й тобою й розмножу тебе вельми-вельми.` (Бутт. 17:2)

3 І припав Аврам на лице своє до землі, а Бог сказав до нього: (Бутт. 17:3)

4 `Ось мій союз із тобою: Ти бо станеш батьком многоти народів. (Бутт. 17:4)

5 Отож уже більше не зватимешся Аврам, лише Авраам буде твоє ім'я, бо батьком многоти народів я тебе зроблю. (Бутт. 17:5)

6 Я зроблю тебе дуже-дуже плодовитим, виведу з тебе народи, навіть царі вийдуть із тебе. (Бутт. 17:6)

7 І встановлю я мій союз між мною й тобою і між твоїми потомками, в їхніх поколіннях, як союз вічний, щоб бути Богом тобі й потомкам по тобі. (Бутт. 17:7)

8 Я дам тобі і твоїм потомкам край, де ти пробуваєш (як чужинець), увесь Ханаан-край, у вічне посідання, і буду їм Богом.` (Бутт. 17:8)

9 Далі сказав Бог до Авраама: `Ти берегтимеш союз мій, ти й твої потомки, в їхніх поколіннях. (Бутт. 17:9)

10 Ось мій союз, що його маєте берегти між мною й вами, і між потомками по тобі: кожного чоловіка серед вас обрізати. (Бутт. 17:10)

11 Ви обріжете тіло на передній вашій шкірці, й це буде знаком союзу між мною й вами. (Бутт. 17:11)

12 На восьмім дні (життя) мусить бути обрізане в вас кожне ваше хлоп'я, у ваших поколіннях; і той, хто народився в господі та куплений за гроші від якогонебудь чужинця, себто не з твого роду. (Бутт. 17:12)

13 Мусить бути обрізаний і той, хто народився в твоїй господі, і той, хто куплений за гроші, (так) буде мій союз на вашому тілі союзом вічним. (Бутт. 17:13)

14 А необрізаного чоловічої статі, що його тіло на передній шкірці не обрізано, такого викорінити з його народу: він поламав мій союз.` (Бутт. 17:14)

15 І ще сказав Бог до Авраама: `Щодо Сараї, твоєї жінки, то не зватимеш її більше Сараї, бо Сара буде її ім'я. (Бутт. 17:15)

16 Я благословлю її і дам тобі від неї сина; я поблагословлю її і виведу з неї народи та й царі народів вийдуть з неї.` (Бутт. 17:16)

17 Припав тоді Авраам на лице своє і засміявся, кажучи сам до себе: `Невже в столітнього син народиться? Невже Сара, що має дев'ядесят років, породить сина?` (Бутт. 17:17)

18 А до Бога промовив Авраам: `Нехай Ізмаїл живе перед тобою!` (Бутт. 17:18)

19 Бог же сказав: `Так! Сара, твоя жінка, вродить тобі сина, й ти назовеш його ім'ям Ісаак. Я укладу з ним союз мій, союз вічний, для потомства по ньому. (Бутт. 17:19)

20 Та й про Ізмаїла я вислухав тебе. Отже я поблагословлю його, вчиню його плодовитим і розмножу його вельми-вельми. Дванадцять князів вийдуть з нього і я виведу з нього великий народ. (Бутт. 17:20)

21 Але мій союз укладу з Ісааком, якого вродить тобі Сара за рік у цю саму пору.` (Бутт. 17:21)

22 Коли Бог скінчив говорити з Авраамом, то відійшов від нього. (Бутт. 17:22)

23 Взяв тоді Авраам Ізмаїла та й усіх, що вродилися в його господі, і всіх куплених за гроші - всю чоловічу стать свого дому - та й обрізав у них тіло на передній шкірці, того ж самого дня, як Бог йому був сказав. (Бутт. 17:23)

24 Було ж Авраамові дев'ядесят дев'ять років, як обрізано в нього тіло на передній шкірці. (Бутт. 17:24)

25 А Ізмаїлові, його синові, було тринадцять років, як обрізано в нього тіло на передній шкірці. (Бутт. 17:25)

26 Того самого дня обрізано Авраама й Ізмаїла, сина його. (Бутт. 17:26)

27 Всіх чоловіків у його домі, тих, що вродилися в господі, і куплених за гроші від чужинців, обрізано з ним. (Бутт. 17:27)

До цього уривку ще немає нотаток...
Якщо у вас є думки, відеоролик або конспект проповіді з цього уривку - чому б вам не поділитися цим?

Унікальність

  • Сайт notatky.info це щоденник особистих роздумів над Біблією. Це інструмент учнівства та духовної підзвітності.
  • А завдяки ImagePlan це можливість наочно бачити прогрес читання Писання.
  • * Авторські права на переклади Біблії належать їх авторам та(або) видавцям. У цьому некомерційному проекті вони використані в ознайомлювальних цілях.